Mohol byť gigantom: Pozrite, aké hviezdy nedávno hrali za Salzburg!

RB Salzburg patrí medzi najväčších suverénov vrámci domácich európskych súťaží. Za ostatných 14 sezón ovládli rakúsku Bundesligu 11 krát, naposledy ostali bez titulu v sezóne 2012/13. Od roku 2006 zároveň nikdy neskončili horší ako druhí. K tomu získali za ostatných deväť rokov aj sedem pohárov a napríklad v sezóne 2016/17 vyhrali mládežnícku Ligu Majstrov pre hráčov do 19 rokov.

Na seniorskej úrovni sa vrámci Európskej ligy v sezóne 2017/18 prebojoval Salzburg do semifinále, kde ho vyradilo až v predĺžení Marseille, v ďalšej sezóne vyhral neľahkú základnú skupinu s plným počtom (osemnástich) bodov a zastavil ich v osemfinále Neapol. Teraz sú nasadeným tímom vo 4. predkole Ligy Majstrov a na účasť v hlavnej fáze teda potrebujú vyradiť jediného súpera.

Ako by to však vyzeralo, ak by mali k dispozícii nasledovných šiestich skvelých futbalistov, ktorí ich v ostatných rokoch opustili? O niektorých ste možno ani nevedeli, že dres rakúskeho giganta obliekali. Ktorí sú to?

Sadio Mané

Senegalský útočník prišiel do Salzburgu ako 20-ročný a strávil v ňom dve sezóny. Následne putoval do Southamptonu a odtiaľ do Liverpoolu.

Peter Gulácsi

Súčasná (dlhoročná) jednotka RB Lipska taktiež prešla rakúskym veľkoklubom. Strávil v ňom dva roky po tom, ako sa nepresadil v Liverpoole. Od roku 2015 je v spomínanom Lipsku.

Erling Haaland

Nórsky zázrak predošlej sezóny je dobre známy všetkým. V drese Bryne štartoval už ako 15-ročný a cez Molde sa dostal do Salzburgu, kde ale vydržal len dve polsezóny. V tej prvej ho málokto poznal, v tej druhej dal 28 gólov v 22 zápasoch a okamžite po príchode do Dortmundu lámal rekordy.  

Naby Keita

Aj guinejský stredopoliar vydržal v Salzburgu dve sezóny a už ako 21-ročný prestúpil do Lipska a následne aj do Liverpoolu, s ktorým vyhral Ligu Majstrov.

Valentino Lazaro

Niekdajší supertalent svetového futbalu začal hrať za A-tím Salzburgu už ako 16-ročný a po piatich sezónach si to zamieril do Herthy. Aktuálne zamieril na hosťovanie do Monchengladbachu, pričom jeho kmeňovým klubom je Inter Miláno.

Takumi Minamino

Ďalší futbalista, ktorý je dnes v Liverpoole. Do Európy prišiel ako 20-ročný a v Salzburgu sa stal z neho behom päť a pol sezóny skvelý ofenzívny univerzál, ktorý si pýta aj miesto v zostave Jurgena Kloppa.

Zdroj: National-football-teams.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter