Morata porovnal La Ligu a Premier League: Tieto slová mu obrancovia dajú vyžrať!

Po tom, ako tréner Zinedine Zidane v minulej sezóne miestami nepochopiteľne dával prednosť na hrote útoku Karimovi Benzemovi pred Álvarom Moratom, druhý menovaný zobral veci do vlastných rúk a Real Madrid opustil.

Odchovanec kráľovského veľkoklubu bol po Cristianovi Ronaldovi druhým najlepším strelcom tímu, i keď oproti Benzemovi strávil na ihrisku podstatne menej času. Hoci Zinedine Zidane prisľúbil Moratovi v nasledujúcej sezóne viac herných minút, španielsky reprezentant nechcel riskovať podobný scenár a radšej prestúpil do Chelsea.

V londýnskom klube má za sebou už tri zápasy Premier League, v ktorých skóroval dvakrát a pripísal si rovnaký počet gólových prihrávok. Po odohratí 188 minút v najvyššej anglickej súťaži tak môže porovnať obidve prestížne ligy a doterajšie pôsobenie v Chelsea zhodnotil pre španielske periodikum El País: “Taktika Chelsea je talianska, musíte sa prispôsobiť systému. Útočník musí byť referenčným bodom pre svojich spoluhráčov.”

Álvaro Morata sa následne vyjadril aj obrancom v Premier League. Najprv im zložil poklonu: “So stopérmi musíte bojovať, sú oveľa fyzicky silnejší než v akejkoľvek inej krajine.” Následne však spochybnil ich taktické zmýšľanie a technickú vyspelosť: “Je pravda, že nie sú takticky vyspelí a dajú vám šance, pretože často robia chyby, ale je to odlišný štýl futbalu. V Španielsku máte čas premýšľať a držať loptu. Ak loptu podržíte v Anglicku, zatiaľ vás dvakrát kopnú,” porovnal pomery v defenzíve v Premier League a v La Lige.

Ktovie, či týmto porovnaním nevyprovokoval niektorých stopérov súpera k lepším či tvrdším výkonom. Tí mu po takýchto slovách v zápase určite nič nedarujú.

Zdroj: Metro.co.uk | Foto: Twitter