Mourinho, ako ho nepoznáme: Takto zareagoval na triumf 6:1!

José Mourinho je takpovediac kapitolou sám o sebe. No aj vďaka svojej kontroverznosti sa stal velikánom futbalu, ktorého pozná celý svet. V nedeľu 4. októbra jeho Tottenham nečakane ľahko rozdrvil Manchester United na Old Trafford 1:6.

Tentokrát sa ale Mourinho zachoval trošku inak. Žiadne posmešky, žiadne uštipačné poznámky. Po zápase šiel poľutovať jeho náprotivok Ole Gunara Solskjaera a neskôr sa vyjadril nasledovnými slovami: „Kvôli výsledku s Olem súcitím. Nepamätám si, že by som prehral so šiestimi obdržanými gólmi, ale viem ako bolelo, keď sme dostali štyri alebo päť gólov. Myslím, že je veľmi dôležité, aby víťazný manažér prejavil súcit. Samozrejme, chcel som vyhrať so siedmymi strelenými gólmi, no nechápte ma zle. Súcitím s ním. Dnes to bol on, zajtra môžem byť v jeho koži ja.“

Tottenham tak prežil pekelné obdobie, keď behom jedenástich dní odohral päť súťažných zápasov, fantasticky. Jedinou trhlinou bola bodová strata proti Newcastle United, keď Spurs mohli kľudne vyhrať o 3-4 góly, no napokon po diskutabilnej penalte “straky” vyrovnali v 95. minúte, pričom to bola ich vôbec jediná strela na bránu. Inak Tottenham vyradil Cheslea v EFL Cupe a postúpil do skupinovej fázy Európskej ligy. Vo štvrtok pritom zdolal Maccabi Haifu 7:2, o tri dni neskôr Man Utd 1:6!

> Zostrih zápasu Man Utd – Spurs 1:6 si môžete pozrieť TU <

> Žreb skupinovej fáze Európskej ligy nájdete TU <

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter