Mourinho vyzdvihol prístup svojho hráča: „Je podobný ako ja!“

José Mourinho doviedol behom troch dní Tottenham k dvom dôležitým výhram, ktorými nechal klub trochu zabudnúť na zúfalý výkon na pôde trápiaceho sa Bournemouthu. Kam Spurs len remizovali 0:0, zatiaľ čo v 36. kole nadviazali v Newcastli na triumf nad Arsenalom. Hovorilo sa však nielen o futbale.

„Je to mimoriadne silná osobnosť a on chcel hrať. Bolo to jeho rozhodnutie,“ vyjadril sa na adresu pravého obrancu Serge Auriera, ktorému medzi duelmi proti Arsenalu a Newcastlu zastrelili vo Francúzsku brata. Teraz však podľa slov Mourinha cestoval do Francúzska, kde žije jeho rodina, pričom klub necháva na africkom futbalistovi, či sa rozhodne ešte pred koncom sezóny vrátiť do Londýna alebo zvolí zotrvanie pri svojej matke a ďalších príbuzných v týchto ťažkých chvíľach. „Nech sa rozhodne akokoľvek, budeme to plne akceptovať,“ doplnil Portugalčan.

Samotný Mourinho si pri tejto tragickej udalosti zaspomínal na to, že v roku 1997 mu v mladom veku zomrela sestra, no on napriek tomu cestoval so svojim tímom na zápas, vďaka čomu aspoň na pár chvíľ prišiel na iné myšlienky. Tottenham čaká ešte ťažký boj o Európsku ligu, pričom najskôr privíta Leicester a v poslednom kole sa jeho hráči predstavia na pôde Crystal Palace.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter