Môžeme len závidieť: Česi podporia rozvoj športu ohromnou sumou!

Rivalita medzi Slovenskom a Českom tu bola od rozdelenia oboch krajín v roku 1993. Hlavne v športe si nič nedarujeme a federálne derby sú skutočnou udalosťou v oboch krajinách. Lenže musíme uznať, že niečo robia Česi predsa len lepšie ako my. 

Celosvetová pandémia ochromila príjmy a činnosť športových klubov po celom svete. Niekde sa so stratou vyrovnávajú len veľmi ťažko a niektorým hrozia existenčne problémy. Výnimkou nie je ani Česká republika, kde sa však vláda rozhodla športu finančne pomôcť injekciou vo výške jednej miliardy českých korún, čo je v prepočte čiastka okolo 38 miliónov eur. Doteraz prispieval štát na činnosť športu sumou 8 miliárd CZK, čo znamená, že po pripočítaní sľúbeného príspevku bude Česko nalievať do športu sumu na úrovni 338 miliónov eur.

A akou sumou dotuje šport Slovensko? Oproti našim západným susedom sa môžeme cítiť ako chudobný príbuzný. Poďa zdrojov Šport v RTVS sa jedná o čiastku 53 miliónov eur, čo je 6-násobne menej ako za riekou Morava. Poriadny rozdiel, však? Vo videu pod článkom si môžete vypočuť konkrétne kroky českej vlády a aj názory slovenských športových funkcionárov.

Zdroj|Video: Facebook/Šport v RTVS, Samuel Brečka RTVS | Foto: Twitter