MOŽNÁ XI: AKO NASTÚPIA SLOVÁCI V TRNAVE PROTI LUXEMBURSKU?

Vo štvrtok od 20:45 sa na štadióne v Trnave odohrá úvodný slovenský kvalifikačný duel o EURO 2024. Našim súperom bude výber Luxemburska. Za “normálnych” okolností absolutne jasná záležitosť, aktuálne však možno oveľa náročnejšia úlaha, než sa zdá.

Slovensko v roku 2022 zažilo viaceré pohromy na reprezentačnej úrovni, naopak, Luxembursko začína byť v ostatných niekoľkých rokoch reálnou hrozbou. V ostatných dvoch ročníkoch Ligy národov UEFA obsadilo v C-divízii 2. miesto a z 12 duelov malo celkovú bilanciu 6-3-3. V kvalifikácii o MS 2022 malo bilanciu 3-0-5, keď zdolalo aj Írsko a napríklad s účastníkom MS Srbskom prehralo jeden zápas iba 0:1.

Každopádne, tohoto súpera sme v kvalifikáciach zdolali vo všetkyćh štyroch prípadoch, zakaždým s minimálne tromi strelenými gólmi a minimálne o dva góly. Od roku 2015 sme ale Luxembursku nečelili.

V našej nominácii, žiaľ, zo zdravotných dôvodov nebude nový kapitán Milan Škriniar a taktiež ani Martin Valjent. To, ako Francesco Calzona zostaví svoju prvú základnú jedenástku v kvalifikačnom cykle, zaujíma azda každého fanúšika. A aký je náš odhad? Nasledovný.

Možná XI proti Luxembursku

CALZONA NOMINOVAL: NA ZRAZ AJ NOVÁČIK ČI NEVRÁTILEC, CHÝBAJÚ … !

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram, Chosen11