MS 2015: Dvojgólový hrdina Meszároš rozhodol o výhre Slovenska!

Slovenskí hokejisti si aj vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta pripísali dva body, keď dnes zdolali Bielorusko 2:1 po predĺžení najmä zásluhou Andreja Meszároša, ktorý strelil obidva góly.

Slováci nastúpili do zápasu už aj s posilami Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom, ktorí vypadli s tímom Detroit Red Wings v 1. kole playoff NHL.

V prvých dvoch tretinách gól nepadol. Za zmienku stojí  nariadený samostatný nájazd v 5. minúte, ktorý Gáborík nepremenil, ale aj miestami sporný výkon rozhodcov.

Úvodný gólový zápis prišiel až v 52. minúte zápasu, keď po peknej kombinácii Andreja Kostitsyna a Kalyuzhneho pohodlne skóroval Sergej Kostitsyn. Gól do našej brány bol opäť impulzom k rýchlej odpovedi v podobe vyrovnávajúceho gólu, o ktorý sa postaral štvrtý útok so zakončením Andreja Meszároša.

Andrej Meszároš

O víťazstve slovenského dvojkríža rozhodol náš spomínaný dvojgólový hrdina v 2. minúte predĺženia, a tak si mohla drvivá väčšina slovenských fanúšikov v takmer vypredanom 9-tisícovom hľadisku zaspievať národnú hymnu.

Highlighty zo zápasu

https://youtu.be/YpdKqemsdz4

 

Bielorusko – Slovensko 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)

Góly: 52. S. Kostitsyn (Kalyuzhny, A. Kostitsyn) – 53. Meszároš (L. Hudáček, Dravecký), 62. Meszároš (Jurčo, Tatar).

Zostavy:

Bielorusko: Lalande – Usenko, Korobov (A), Stasenko, Jevenko, Shinkevich, Lisovets, Ustinenko – A. Kostitsyn (A), Kalyuzhny (C), S. Kostitsyn – Gavrus, Stas, Drozd – Stepanov, Kovyrshin, Kulakov – Demkov, Volkov, Kitarov – Demagin

SR: Laco – Meszároš, Graňák (A), Jurčina, Sersen, Ďaloga, Mikuš, Jánošík – Daňo, Kopecký (C) , Gáborík – Pánik, Bližňák, Bartovič (A) – Jurčo, Viedenský, Tatar – Surový, L. Hudáček, Lušňák

foto: hokej.sk – FB page, video: youtube.com