MS 2015: Slováci vydreli výhru nad Dánskom po nájazdoch!

Slovenskí hokejisti zvíťazili vo svojom úvodnom zápase na majstrovstvách sveta skupiny B v Ostrave nad Dánskom 4:3 po samostatných nájazdoch, v ktorých rozhodol Marko Daňo.

Zverenci Vladimíra Vůjteka pred takmer domácou kulisou dlho prehrávali o gól a nemohli puk pretlačiť za chrbát skvele chytajúceho Galbraitha, ku ktorému bola neraz priklonená šťastena v podobe žŕdky.

Kostrbatý začiatok prvej tretiny našich chlapcov znamenal pomer striel 3:7 v prospech Dánov i napriek tomu, že sme mali k dispozícii 2 presilovky. Nepremenené šance potrestali Dáni v 26. minúte prvým gólom zápasu, keď presilovku využil Bjorkstrand, ktorý tečoval strelu Jespera Jensena. Od tohto momentu začali dominovať naši hokejisti, ktorí si vytvorili tlak a veľkú početnosť gólových šancí.

Recept na dovtedy výborného Galbraitha našli Slováci až v 49. minúte, keď v presilovej hre Sersen využil zaclonený výhľad brankára a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Týmto momentom sa začala divoká gólová trojminútovka, po ktorej viedli Slováci 3:2, keď sa do streleckej listiny zapísali aj Viedenský, Graňák a za Dánov Hardt. Slovenskí reprezentanti vyťažili z maxima minimum, Dáni z minima maximum. V 56. minúte prišlo prísne vylúčenie Sersena, keď pri snahe zachytiť puk sa od jeho rukavice odrazil na ochrannú sieť. Tesne po skončení oslabenia vyrovnal Nielsen a poslal duel do predĺženia.

Rozhodnúť museli až samostatné nájazdy v 6. sérii, v ktorých triumf Slovenska zaistil Marko Daňo.

Highlighty zo zápasu 

 

Hymna Slovenska s úžasnou atmosférou

https://youtu.be/BzWYi_U2jRc

 

Slovensko – Dánsko 4:3 pp a sn (0:0, 0:1, 3:2 – 0:0)

Góly: 49. Sersen (L. Hudáček, Pánik), 50. Viedenský (Dravecký, Lušňák), 52. Graňák (Dravecký, Laco), rozhodujúci nájazd: Daňo – 26. Bjorkstrand (J. Jensen, J. B. Jensen), 50. Hardt (Madsen), 58. Nielsen.

Zostavy:

SR: Laco – Meszároš, Jánošík, Sersen, Jurčina, Mikuš, Ďaloga, Graňák (A) – Gáborík, Kopecký (C), Miklík – Pánik, Bližňák, Bartovič (A) – Daňo, Surový, L. Hudáček – Dravecký, Viedenský, Lušňák

Dánsko:
Galbraith – Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, Boedker, M. Lauridsen, Uldall – Madsen (A), Jakobsen, Hardt – Storm, J. Jensen (A), Bjorkstrand – M. Poulsen, Spelling, Green (C) – Starkov, A. Poulsen, Hansen

foto: Slovenská hokejová reprezentácia – FB page, video: youtube.com