MS v hokeji sa blížia: Týchto 5 hráčov by sme radi videli v reprezentácii!

MS v hokeji sa v roku 2023 budú konať v termíne od 12. do 28. mája. Hostiť ich budú lotyšská Riga a fínske Tampere. Naša základná skupina sa odohrá v Lotyšsku a my veríme, že postup do play-off po tretíkrát v rade klapne.

Tréner Craig Ramsay odvádza fantastickú prácu, pochvala ale patrí aj prezidentovi SZĽH Miroslavovi Šatanovi a mnohým členom trénerského aparátu. Bez nich by to nešlo. Vidno, ako sa aj vďaka nim v posledných rokoch slovenský hokej odráža tam, kam patril v minulosti.

Vzhľadom k tomu, že Craig Ramsay sa nebojí dávať príležitosť aj mnohým menej známym menám či mladíkom, veríme, že i na šampionáte to nebude inak. Ako bude vyzerať naša nominácia, zistíme až na prelome apríla a mája, no už teraz si myslíme, že nasledovné mená by v nej mohli dostať šancu.

Veľa alebo málo? Za TÚTO sumu môžete vidieť skupinové duely SR na MS 2023!

Nebudeme hovoriť o skúsenejších oporách, ktoré hrali napríklad aj na minuloročných MS a podobne. Veľmi radi by sme totižto videli v nominácii, samozrejme, ak to zdratovný stav hokejistom dovolí, nasledovné mená.

Určite by bolo skvelé, keby sa na šampionáte predstavila dvojica mladíkov hrajúcich AHL, a síce, minuloročná draftová dvojka Šimon Nemec a taktiež 20-ročný Martin Chromiak, ktorý sa po niekoľkomesačnej absencii vrátil vo veľkom štýle a aktuálne má v drese Ontaria Reign 15 gólov a 13 asistencií v 49 dueloch.

Okrem nich by sme sa rozhodne nebránili ani tomu, ak by vedenie uvažovalo nad trojicou mladíkov, ktorých čaká vstupný draft v tomto roku. Dalibor Dvorský a Samuel Honzek sú zrejme najväčšie ofenzívne nádeje, zatiaľ čo Maxim Štrbák, syn nášho dlhoročného reprezentanta Martina, má výborné čísla ako obranca.

Všetkým by to mohlo jedine pomôcť a možno by zažiarili rovnako, ako minulý rok Slafkovský. A aj keby nie, aspoň nejaký ten bod na seniorskom šampionáte a niekoľko štartov by im mohlo pootvoriť brány do “veľkého hokeja” ešte viac. Nechajme sa však prekvapiť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Hockey Slovakia (@hockeyslovakia)

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram