Na Floridu mieri ďalší hviezdny veterán. Panthers získali strelca Heatleyho!

Heatley je po legendárnom Jaromírovi Jágrovi druhou zvučnou posilou Panterov v tomto roku. Do mladého tímu z predmestia Miami prišiel 34 ročný krídelník z Anaheimu výmenou za Čecha Fleischmanna. Cats navyše získali aj právo výberu v treťom kole tohtoročného drafu.

Dany Heatley bol od začiatku svojej kariéry právom považovaný za obrovský hokejový talent. Nebolo teda prekvapením, že sa šikovný ofenzívny hráč pri drafte v roku 2000 objavil naozaj vysoko. Ako druhého v poradí si ho v ročníku, keď boli draftovaní aj Marián Gáborík, Marcel Hossa, Ľubomír Višňovský či Tomáš Kopecký, vybrala Atlanta Trashers. O rok neskôr, hneď pri svojej premiérovej sezóne v najprestížnejšej hokejovej lige sveta, odohral rodák z Nemeckého Freiburgu plný počet zápasov, zaznamenal 26 gólov a navrch získal Calder Trophy, určenú pre najlepšieho nováčika súťaže.

Dany Heatley odohral v základnej časti NHL 869 zápasov s bilanciou 372 gólov a 419 asistencií. V play-off pridal v 77 zápasoch 16 gólov a 47 asistencií.

Po troch sezónach v Atlante a lockout-sezóne strávenej v Berne a Kazani sa Heatley presunul do Ottawy, kde odohral pravdepodobne svoje najlepšie roky v NHL. Vo dvoch za sebou idúcich sezónach dosiahol na métu päťďesiatich nastrieľaných gólov a v roku 2007 si so Senátormi dokonca zahral vo finále Stanley Cupu (Ottawa v ňom nestačila na Anaheim). Kariéra dobre stavaného útočníka potom pokračovala v San José, Minnesote a Anaheime, no mala skôr klesajúcu tendenciu. Heatley už nedokázal bodovo nadviazať na svoje najúspešnejšie roky a trápil sa aj herne. V akutálnej sezóne odohral za Ducks len šesť zápasov bez bodového zápisu. Väčšinu sezóny strávil v AHL, no ani tam nedosahoval čísel hodných svojej povesti (2 góly a 7 bodov v 25 zápasoch).

Na Floride sa tak pokúsi dvojnásobný majster sveta a olympijský víťaz o reštart svojej inak bohatej a úspešnej kariéry.