NA HALÁKA MUSÍME BYŤ HRDÝ: TOTO ČÍSLO JE TOTÁLNE ŠOKUJÚCE!

Jaroslav Halák je aktuálne brankárom NY Rangers, no v NHL už chytal za viaceré kluby. V 37 rokoch patrí medzi veteránov súťaže, no svoje kvality jednoducho má. Dokázal to aj vychytaním čistého konta proti Nashvillu.

Halák je podľa mnohých dobrý brankár, no len málokto tuší, že z hľadiska vychytaných núl patrí do absolútnej extratriedy. V kariére ich má na konte už 53, vďaka čomu sa radí na 26. miesto historických tabuliek. To nie je zlá vizitka, ale stále neznie úplne fantasticky.

Ak berieme do úvahy len brankárov narodených po 2. sv. vojne, medzi nimi mu patrí v tomto ohľade 11. miesto. Mnohí brankári na popredných priečkach totižto chytali v čase, keď sa napríklad nemohlo prihrávať dopredu a gólov padalo skutočne málo.

Čo je však absolútne fantastické, spomedzi brankárov narodeniných po roku 1945, ktorí vychytali aspoň 50 shoot-outov, je Jaroslav Halák na 4. mieste v percente odchytaných zápasov s čistým kontom.

Do týchto chvíľ totižto slovenský brankár zasiahol do 577 zápasov a až 53 krát neinkasoval. A to v tých 577 zápasoch sú započítané aj duely, ktoré neodchytal celé, a teda si v nich čisté konto podľa “oficiálnych pravidiel” pripísať nemohol. Jeho úspešnosť tak činí 9,19%. Pred sezónou to bolo ešte viac (9,35%), keďže si nulu udržal až na 21. pokus. Dovtedy bol dokonca tretí.

V tomto ohľade sú od neho na tom lepšie len Dominik Hašek (11,02%), Martin Brodeur (9,87%) a Tukka Rask (9,22%).

Absolútnym kráľom je v tomto ohľade George Hainsworth, narodený v roku 1895. Ten v rokoch 1926-1937 vychytal v drese Montréal Canadiens nulu 94 krát v 465 zápasoch, čo znamená, že percento shoot-outov mal na úrovni 20,22%.

WAU: HALAK VYCHYTAL 53. NULU. AJ VĎAKA TEJTO SÉRII ZÁKROKOV!

Zdroj: Quanthockey | Foto: Twitter