Na MS 2023 sa píšu dejiny: TOTO si moderná história šampionátov nepamätá!

Ako ste zrejme zachytali, prvými dvomi semifinalistami MS 2023 sa stali výbery USA a Nemecka, tie v popoludňajších hodinách ukončili pôsobenie Česka a Švajčiarska na turnaji.

Vzhľadom k tomu, že v semifinále sa “po novom” stretáva najlepší s najhorším tímom podľa umiestnenia v skupine, už po tom, ako boli prvé dva zápasy skončené, tieto celky vedeli, že si zahrajú proti sebe o jednu z finálových miesteniek.

A práve vďaka tomu je už teraz isté, že sa budú prepisovať dejiny hokejových šampionátov. Nikdy v modernej ére sa nestalo, aby si zahralo finále MS v hokeji Nemecko a ani USA. Teraz je ale isté, že jeden z týchto výberov sa do nedeľného finále prebojuje.

AKTUÁLNE: Švajčiari nečakane padli, podrazili tým aj Slovensko!

USA získalo naposledy zlato v roku 1960 (a aj to na olympijskom turnaji, ktorý sa však v tej dobe zároveň považoval aj za svetový šampionát, navyše, hralo sa skupinovým formátom). Odvtedy čakalo na medailu až do roku 1996. Od tej chvíle ziskalo USA šesť bronzov, no vo finále nebolo.

To Nemecko si jedno finále zahralo, avšak ešte v roku 1930. Druhé striebro prišlo v roku 1953, to sa však hralo skupinovým formátom. Na rozdiel od USA ale táto európska krajina od spomínaného roku 1953 (čo bolo pred 70 rokmi) nezískala ani jeden cenný kov. V rokoch 2010 a 2021 obsadila nepopulárne 4. miesto. V roku 2021 prehrali Nemci práve s USA.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený IIHF (@iihfhockey)

Zdroj: Wikipedia | Foto: Instagram