Na Slovensku sa rodí nový šampión v boxe!

Má len devätnásť a už sa môže pochváliť niekoľkými úspechmi v športovom svete. Mladý talent Martin Gruy, prezývaný medzi priateľmi “Guru“, sa pýši úspechmi v rôznych športoch.

Martin začal s netypickým športom v našich končinách, s americkým futbalom. V roku 2015 začal hrať za juniorský tím Trnavy Bulldogs na poste rozohrávača, kde nabral skúsenosti do budúcnosti. Následne prešiel do tímu Banská Bystrica Deamons a keď sa tím Deamons zlúčil s tímom Zvolen Patriots, hral na pozícií quarterback štartér.

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

V najtvrdšom kolektívnom športe na svete si pripísal niekoľko úspechov. V roku 2017 získal titul s juniorským tímom Bratislava Monarchs, bol nominovaný na MVP v sezóne 2017, bol kapitánom slovenskej juniorskej reprezentácie, počas ktorej získal aj MVP a bol členom aj seniorskej slovenskej reprezentácie. V sezóne 2017 hral za seniorský tím Nitra Knights, s ktorým sa prebojoval až do semifinále, v ktorom Knights po napínavom zápase podľahli Žiline Warriors.

martin Gruy

Kariéra a vízie v boxe

K boxu sa Martin dostal prostredníctvom kondičnej prípravy na americký futbal. Tento bojový šport mu natoľko učaroval, že sa mu naplno oddal a v roku 2017 začal aktívnu kariéru. Na otázku, prečo práve tento šport, odpovedal: ,,Box je veľmi komplexný šport, kde treba rozmýšľať, taktizovať, trénovať kondíciu, silu, rýchlosť a samozrejme box drills. Ak chce človek dosiahnuť úspech, musí tomu podriadiť všetko, inak to nemusí robiť. Je to obrovská výzva.“

Na začiatku to bola len forma kondičného tréningu, ktorá sa neskôr pretavila na túžbu dostať sa k lepším bojovníkom v tíme. Prvý zápas do 91 kg, ktorý mal 25. novembra 2017, skončil výhrou 3-0 na body, v ktorom bol súper počítaný až v treťom kole. Druhý zápas, ktorý sa konal 2. marca 2018, bol už v kategórii 86 kg. Aj tento zápas skončil výhrou a mladý Gruy má tak na svojom konte zatiaľ dve víťazstvá.

Martin Gruy

Jeho vzorom je Milan Králik, ktorého meno je na Slovensku dosť známe. Je niekoľkonásobným majstrom a premožiteľom Tomiho Kida, ktorý zároveň so Slavom Dendisom a Jurom Benkom tvoria Martinov trénerský tím. Za úspechom stojí aj asistent trénera kondičnej prípravy Denis Gerši a Martinova šéfka, Linda Eremiášová, ktorá ho podporuje v boxe, za čo jej je mladý boxer vďačný. Tréningy má trikrát do týždňa a individuálne tréningy každý deň. Prvý tréning začína už pred prácou, ráno o 6:30 a je kondičný alebo behový. Po práci nasleduje druhá etapa tréningu, ktorý je boxerský, buď v klube alebo s asistentmi.

Martin gruy

Jeho ambíciami je nabrať čo najviac skúseností, boxovať v lige a dostať sa do kategórie 75 kg. Najbližší zápas ho čaká 21. apríla, kde chce načerpať nové skúsenosti a verí, že bude naďalej pokračovať vo víťaznej vlne. Držíme palce!

Zdroj: Sportovymagazin.sk | Foto: Facebook, YouTube, Twitter