Nádherné gesto: Takto si Chára buduje REŠPEKT medzi rozhodcami!

Zdeno Chára už teraz patrí medzi legendy slovenského, ale aj svetového hokeja. Od roku 2006 je kapitán tímu Boston Bruins. V NHL si už stihol vybudovať rešpekt nie len medzi hráčmi, ale aj rozhodcami. Toto totiž robí po každom zápase!

Zdeno Chára atakuje métu 1500 zápasov v NHL. Aktuálne ich má na svojom konte 1481 a v zámorskej profilige patrí medzi najrešpektovanejších hokejistov. Ukazuje sa však, že ho rešpektujú nielen hráči, priaznivci a funkcionári, ale aj arbitri. Pre The Athletic to potvrdil rozhodca Brian Murphy, ktorý má v NHL za sebou už 31 ročníkov a viac ako 200 odpískaných duelov.

zdeno chára

Skúsený arbiter o slovenskom zadákovi vyhlásil, že sa s ním super komunikuje, pretože rešpektuje a chápe úlohu rozhodcov. Prezradil však aj niečo viac. Kapitán Bostonu Bruins je v jednej veci výnimočný. Chára vraj po každom stretnutí vezme puk a zanesie ho rozhodcom. Tým im preukáže rešpekt a úctu, čo dokážu len naozaj veľkí hráči.

“Je úžasný. Hovorím mu to vždy, keď mi ide podať puk. Vždy mu vtedy poviem si najlepší, pretože nepoznám nikoho, kto by to neustále robil,” adresoval Murphy slová chvály na adresu Slováka, ktoré snáď ani netreba viac komentovať.

Zdroj: Theathletic.com | Foto: Twitter