Nahnevaný Mark Cavendish sa vyjadril k Saganovi a kritikom posiela jasný odkaz!

Po tom, čo Mark Cavendish nepriamo spôsobil diskvalifikáciu Petra Sagana z tohtoročnej Tour de France, obdržal množstvo nenávistných správ či vyhrážok. Jazdec tímu Dimension Data však už má toho plné zuby a neprajníkom posiela úprimný odkaz.

Stret Marka Cavendisha s Petrom Sagan v závere 4. etapy Tour de France paradoxne znamenal koniec pre oboch špurtérov. Sagana rozhodcovská jury diskvalifikovala a Cavendish musel skončiť kvôli zlomenine pravej lopatky. Druhého menovaného okamžite zasiahla lavína nenávistných odkazov, a dokonca vyhrážok na adresu jeho rodiny. Mark je z toho znechutený a zaujal rázne stanovisko: “Každý môže vyjadriť svoj názor. Viem dobre, že teraz ako 32-ročný doplácam na svoj urážlivý postoj, ktorý som mal už ako dieťa. Bohužiaľ, toto ma nikdy neprejde a vždy budem reagovať na takéto útoky ľudí,” povedal Cavendish vo videu, ktoré nahral na Twitter.

Britský jazdec ďalej pokračoval: “Vedzte, že je to iba šport. Teraz mám rodinu a mám 32 rokov. Násilné vyhrážky či komentáre na sociálnych sieťach mne a mojej rodine si nezaslúžime. Žiadam vás preto o rešpekt a prosím vás, aby ste neurážali a nevyhrážali sa mne a mojej rodine.” 

Mark Cavendish sa vyjadril aj k Petrovi Saganovi: “Neexistuje žiaden nepriateľský vzťah medzi mnou a Petrom Saganom. Sme priatelia. Prišiel sa mi ospravedlniť po preteku a taktiež mi večer telefonoval. To dokazuje, akým veľkým mužom je. Je to skvelý majster sveta a je skvelý pre tento šport. Myslím, že obaja budeme na Tour chýbať a budeme chýbať aj svojim tímom,” myslí si rodák z ostrova Man. V jednom má Cavendish určite pravdu, atraktivita Tour de France sa odchodom oboch borcov výrazne znížila.

Mark Cavendish po páde v 4. etape

Zdroj: Cyclingpub.com | Foto: Twitter