Náhoda alebo jasný signál? Marcelo čelí nepríjemnému obvineniu!

Real Madrid v sobotu 17. októbra šokujúco a zahanbujúco doma podľahol nováčikovi z Cádizu, čo ho obralo o možnosť dostať sa na čelo La Ligy. Po piatich zápasoch má bilanciu 3-1-1 a skóre 6:3. Štatistici našli zaujímavého vinníka neúspechov, vidia ho v Marcelovi.

Dlhoročná opora a zrejme najlepší ľavý obranca ostatného desaťročia má totižto nie práve ideálny vplyv na Real Madrid. Štatistici postrehli, že od návratu Zinedine Zidana na lavičku giganta odohral vrámci La Ligy klub dovedna 54 stretnutí. Bilanciu z nich má 34-12-8, čo nie úplne najlepšia vizitka, hoci paradoxne aj behom takéhoto obdobia ukoristil Real domáci titul.

Čo má avšak s tým všetkým Marcelo? Ten nastúpil behom avizovaného obdobia do 26 stretnutí, zatiaľ čo bez neho odohral klub 28 ligových zápasov. A čo bilancie? S Marcelom 15-3-8, bez neho 19-9-0! Brazílsky krajný obranca je teda spoločným menovateľom všetkých ôsmych ligových prehier od februára 2019, pričom v siedmych prípadoch odohral celé stretnutie. A to nestáli proti Realu nejakí TOP súperi, a síce Valencia, Rayo Vallecano, Real Sociedad, dvakrát Real Betis, Mallorca, Levante a Cádiz. Je to len hlúpa náhoda alebo znak, že 32-ročný Marcelo už naozaj nemá dostatočnú kvalitu na tak veľký a populárny klub?

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter