Najčudnejší gól v histórii NHL? Nebudete chápať, ako sa puk dostal do brány! (VIDEO)

Hokejové zápasy prinášajú množstvo nádherných gólov, no z času na čas prinesú aj góly, z ktorých sa nám zastavuje rozum. Častokrát ani netušíme, ako sa puk dostane za bránkovú čiaru, až kým nám to neprezradí opakovaný záber kamier.

Neuveriteľná situácia nastala v zápase NHL medzi Carolinou Hurricanes a Arizonou Coyotes. Prebiehala deviata minúta prvej tretiny, keď obranca Arizony Alex Goligoski nahodil puk do útočného pásma. Brankár Caroliny Cam Ward okamžite vykorčuľoval za bránu, aby pomohol obrancom s rozohrávkou. V tom momente sa puk stratil z dohľadu, a tak sa Ward opäť stiahol do svojej brány. Avšak to bola chyba!

Cam Ward totiž svojím konaním doprial Alexovi Goligoskemu azda najľahšie strelený gól v kariére. Gólmanovi sa po nahodení puk odrazil medzi betón a korčuľu, kde sa zasekol. Tým, že Ward zakorčuľoval späť do brány, prešiel korčuľou, a teda aj s pukom za bránkovú čiaru. Rozhodcom po zhliadnutí videozáznamu nezostávalo nič iné ako kuriózny presný zásah uznať. Warda napokon tento “vlastňák” mrzieť nemusel, keďže Carolina zdolala Arizonu 6:5.

Kuriózny gól Alexa Goligoskeho

Zdroj|Foto: YouTube.com