Najefektívnejší útočník v Európe? Messi a Lewandowski sa mu klaňajú

Mať vo svojom kádri efektívneho hrotového útočníka je alfou a omegou kvalitnej ofenzívnej hry každého klubu. Preto štatistika najefektívnejšieho útočníka Európy je asi najlepším možným vyjadrením tohto ukazovateľa. Čakali by ste tam Messiho, Ronalda alebo snáď Lewandowského. Pravda je však iná.

Najefektívnejším útočníkom v tejto sezóne, čo sa týka “Starého kontinentu” je bezkonkurenčne Luis Muriel. Ten oblieka dres Atalanty Bergamo a hoci nie je v každom zápase pravidelne v základnej zostave, takmer vždy keď príde na ihrisko sa dokáže gólovo presadiť. Preto 29-ročný Kolumbijčan v pomere gólov k odohratým minútam jasne dominuje.

Útočník talianskeho klubu nastrieľal 17 gólov v 1075 minútach, ktoré strávil na ihrisku v Serie A. V preklade to znamená, že Muriel dá gól každých 63 minút svojho pobytu na ihrisku. Pre porovnanie, Lionel Messi strelil 22 gólov v 2609 minútach, čo znamená, že gól dá každých 118 minút. Najbližšie je pri Murielovi talent Dortmundu Erling Haaland, ktorý dal v tejto sezóne Bundesligy v priemere gól každých 81 minút.

luis muriel

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter