Najlepší hráč sezóny 2016/17 podľa UEFA vzíde z tejto trojice skvelých futbalistov!

Ocenenie pre najlepšieho hráča sezóny 2016/17 podľa UEFA, respektíve cena pre najlepšieho hráča pôsobiaceho v Európe sa odovzdáva s menšími zmenami už od roku 1997 a ani tento rok nebude výnimkou.

Cenu v minulom roku získal Cristiano Ronaldo a teraz bude mať možnosť svoje víťazstvo obhájiť. Jeho súpermi budú Lionel Messi a Gianluigi Buffon. Finálnu trojicu a aj celkového víťaza volí komisia zložená z 80 trénerov klubov, ktoré sa v uplynulej sezóne zapojili do skupinovej fázy Ligy majstrov a Európskej ligy, spolu 55 novinármi reprezentujúcimi každú členskú krajinu UEFA. Tréneri pritom nemôžu hlasovať za hráča vlastného tímu.

Komisia hodnotila hráčov za celú uplynulú sezónu z hľadiska klubových, individuálnych a medzinárodných úspechov. Víťaz bude slávnostne vyhlásený 24. augusta počas žrebu skupinovej fázy Ligy majstrov a Európskej ligy v Monacu. Od roku 2011, kedy sa cena odovzdáva v novom formáte, majú po dva tituly Cristiano Ronaldo s Lionelom Messim a po jednom Andrés Iniesta s Franckom Ribérym.

10 najlepších hráčov sezóny 2016/17 pôsobiacich v Európe:

– Cristiano Ronaldo (Real Madrid, Portugalsko)
– Lionel Messi (FC Barcelona, Argentína)
– Gianluigi Buffon (Juventus, Taliansko)
.
4. Luka Modrić (Real Madrid, Chorvátsko)
5. Toni Kroos (Real Madrid, Nemecko)
6. Paulo Dybala (Juventus, Argentína)
7. Sergio Ramos (Real Madrid, Španielsko)
8. Kylian Mbappé (AS Monaco, Francúzsko)
9. Robert Lewandowski (Bayern Mníchov, Poľsko)
10. Zlatan Ibrahimović (Manchester United, Švédsko)

Zdroj: Uefa.com | Foto: Twitter, Facebook