Najlepší tím všetkých čias? Túto Barcelonu by nezastavil nik!

FC Barcelona patrila celé desaťročia medzi špičkové kluby, no zrejme svoje najvýnimočnejšie roky zažila v časoch Pepa Guardiolu. Jeho “tiki-taka”, ktorá bola najmä vďaka výnimočnosti stredopoliarov Xaviho s Iniestom privedená k dokonalosti, bola extrémne účinnou zbraňou.

Mnohí mohli tvrdiť, že ten tím z obdobia okolo roku 2010 nemal slabiny. Nemenej fantastická bola Barcelona aj v ére Luisa Enriquého, ktorý sa vždy mohol spoľahnúť na ťažko zastaviteľné ofenzívne trio Neymar, Suárez, Messi.

Niekedy sa však trošku zabúda na to, že Guardiola prišiel do A-tímu v čase, keď v ňom končil “geniálny” Ronaldinho. Viete si predstaviť, že by boli naraz v tíme Messi, Ronaldinho a Neymar? A čo tak k nim priradiť ešte Ronalda Nazária, ktorý síce strávil v klube len sezónu 1996/97, no aj to mu stačilo na zaznamenanie 47 presných zásahov?

A komu by sa nepáčilo zaradenie Neymara do výnimočnej zostavy, môže si tam primyslieť Henryho. Francúz možno v Španielsku nezanechal až takú stopu ako v Premier League, no to zrejme len vďaka tomu, že z Arsenalu odišiel až ako 30-ročný, a teda za Barcelonu nehral vo svojich najlepších rokoch. Čo sa týka defenzívy, tam sa zrejme na nižšie uvedenej štvorici sa zhodnú zrejme mnohí, ako aj na mene brankára.

Najlepšia zostava klubu všetkých čias?

Foto: Chosen11.com, Twitter