Najlepšie platení hráči KHL: Slušne si zarobí aj dvojica Slovákov!

Niektoré o nej hovoria ako o druhej najlepšej hokejovej lige na svete. Kontinentálna hokejová liga sa síce platovo Národnej hokejovej lige ani zďaleka nepribližuje, avšak aj v KHL si hokejisti dokážu zarobiť slušný obnos peňazí. Zaujímavosťou je, že medzi najlepšie platenými hráčmi sú aj Slováci.

Informáciu o platových pomeroch v KHL priniesol ruský hokejový denník Sport-Express, z ktorého čerpal informácie aj populárny slovenský športový web Šport.sk. Ten na základe toho uvádza, že najlepšie plateným hráčom KHL má byť obranca Darren Dietz (Barys Nur-Sultan) s ročným platom 100 miliónov ruských rubľov, čo je asi 1,24 milióna eur.

Za ním nasleduje Vadim Šipačov (Dinamo Moskva) s platom 1,18 mil. eur a tretím je Fín Teemu Hartikainen (UFA), ktorý si delí svoju pozíciu s Rusom Maximom Šalunovom a obaja si prídu na 1,11 mil. eur. Zvyšní hráči sú už zárobkovo pod miliónom eur a v zozname 150 najlepšie platených hráčov KHL sa ocitli aj dvaja Slováci.

Marek Hrivík údajne zarobí ročne 495 tisíc eur. O čosi lepšie je na tom Peter Cehlárik s platom 557 tisíc eur na rok. Na záver snáď len treba podotknúť, že ide o čiastky, do ktorých nie sú zarátané rôzne bonusy, ktoré  môže klub hráčom vyplatiť po skončení sezóny v závislosti od ich štatistík, počtu odohraných zápasov a tímových úspechov.

Zdroj: Šport.sk, Sport-express.ru | Foto: Twitter, Instagram/petercehlarik/hrivv