Najväčší brankársky talent súčasnosti Gigi Donnarumma rozhodol o svojej budúcnosti!

Len 18-ročný Gianluigi Donnarumma je považovaný za jeden z najväčších brankárskych talentov súčasnosti a AC Milánu za jeho služby prichádza na stôl jedna ponuka za druhou. Milánsky klub sa ale svojej jednotky v bráne nechce vzdať a brankárovi pripravuje mu nový kontrakt.

Dohoda na novej zmluve však stále neprichádza a súčasný kontrakt Dunnarummovi vyprší nasledujúcu sezónu. Aj preto sa začalo špekulovať o tom, že brankár, ktorý má byť nástupcom slávneho Buffona v talianskej reprezentácii, nechce predĺžiť kontrakt a má zajačie úmysly. V súvislosti s jeho prestupom sa spomínal Real Madrid, ktorý už zrejme vzdal boj o Davida de Geu a mal tak obrátiť zrak práve na hráča milánskeho AC.

Ten ale svojím posledným vyhlásením upokojil nielen vedenie klubu, no hlavne všetkých fanúšikov “Rossoneri”. V rozhovore pre Football Italia sa vyjadril jasne: “Všetci vedia, že mojím želaním je zostať v Miláne. Hľadám v meste nový dom, kde budem žiť so svojou rodinou. Som kľudný, všetky zainteresované strany poznajú rozhodnutie, ktoré som urobil. S týmito farbami (pozn. klubovými) som veľmi zviazaný.”

Na záver sa vyjadril aj k svojmu veľkému vzoru a idolu Gigimu Buffonovi: “Buffon? Je to legenda, snažím sa zobrať si od neho najviac, ako to len na tréningu ide.” Či sa mu podarí v AC Miláne priblížiť k takej úspešnej kariére, akú mal Buffon v Juventuse, ukáže až budúcnosť.

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter