Najväčší prestup histórie: Jeho aktér odhalil neodhalené detaily!

Každý prestup týkajúci sa Realu Madrid alebo FC Barcelony sa dostane do pozornosti zo strany verejnosti. Najmä ak sa jedná o zvučnejšie meno. A čo tak, ak prestupuje hviezda svetového formátu z jedného z týchto klubov do druhého? Takmer nepredstaviteľné, ale predsa reálne.

Niečo také sa skutočne veľa krát v histórii nestalo, aj preto býva prestup Luísa Figa z Barcelony do Realu často označovaný za jeden z najväčších v histórii, ba čo viac, v tom čase sa Portugalčan stal najdrahším futbalistom histórie!

V roku 2000 totižto madridský gigant začal budovať “Galacticos” a za služby stredopoliara Barcelony zaplatil na tú dobu rekordných 60 miliónov eur, čím vymazali len pár dní starý rekordný prestup Hernána Crespa z Parmy do Lazia. 

„Bolo to dôležité, no veľmi ťažké rozhodnutie. Opustil som mesto, ktoré mi veľa dalo a kde som sa cítil dobre,“ zveril sa po rokoch Figo, no pokračoval: „Ak však necítite uznanie za to, čo robíte a od niekoho dostanete dobrú ponuku, začnete o nej reálne premýšľať.“

Napokon, ako už všetci dobre vieme, portugalská ikona zamierila ako 27-ročná do Madridu. Figo tu strávil päť vydarených sezón, behom ktorých odohral 239 duelov a strelil 57 gólov. S Realom vyhral sedem trofejí, medzi ktorými nechýba titul z Ligy Majstrov (2002).

Záver kariéry strávil v milánskom Interi, no fanúšikovia Barcelony mu dodnes neodpustili, čoho sa prestupom dopustil. Najťažšie to mal však vrámci vzájomných konfrontácii, kde bol vystavený hanlivým pokrikom, bučaniu a pri zahrávaní rohových kopov bol neraz terčom predmetov, ktoré po ňom fanúšikovia Barcelony hádzali. Odstupom času si však dáva za správne, že prestúpil. V dobrom spomína najmä na možnosť obliekať rovnaký dres a spolupracovať s hráčmi, akými boli Zidane a Raúl.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter