Najväčší zápas Ronaldinha: Toto predviedol 19. novembra 2005!

Brazílsky futbalový virtuóz nedávno oslávil 40. narodeniny a z najvyššej úrovne sa stiahol už pred niekoľkými rokmi. Napriek tomu na jeho výnimočný talent a nesporné kvality spomínajú milióny fanúšikov dodnes. Kedy však odohral svoj najlepší zápas?

Pochopiteľne na túto otázku nemusí mať každý rovnaký názor. Drvivá väčšina fanúšikov sa však zhodne, že najväčšie meno si urobil v Barcelone, veď počas pôsobenia v nej získal napríklad aj Ballon d´Or. A ak sa spomenie FC Barcelona, zákonite mnohým napadne El Clásico. Práve počas jedného z nich predviedol brazílsky génius niečo, vďaka čomu sa dá hovoriť o jeho životnom zápase.

19. novembra 2005 vstupovali Katalánci po zlepšených výkonoch do madridského El Clásica plní očakávaní. Po 7. kole mali bilanciu 2-4-1, no do derby už šli s bilanciou 6-4-1, pričom tie štyri duely vyhrali so skóre 13:1. V Madride opäť predviedli skvelý výkon a vyhrali jasne 0:3. Mimochodom, v tom období sa rozbiehala ich 14-zápasová víťazná séria vrámci domácej ligy.

Ronaldinho.

Ronaldinho prispel k tejto výhre dvomi gólmi po skvelých sólach, ktoré dokazujú, že jeho hra nebola založená len na rôznych fintách. Práve ročník 2005/06 bol (aspoň čo sa týka gólov) najúspešnejší, veď ich zaznamenal 27, z toho 18 vrámci španielskej ligy. Len dodajme, že otvárací gól tohto duelu dal Samuel Eto´o.

Ronaldinho a jeho góly proti Realu Madrid 19.11.2005:

Foto: Twitter | Video: Streamable.com, YouTube