Naplní sa očakávanie? Takto má vyzerať konečná tabuľka PL!

Do konca Premier League ostáva deväť kôl plus dve dohrávky. To celkovo činí 92 duelov, behom ktorých sa od 17. júna vo veľmi nahustenom programe rozhodne o účastníkoch európskych pohárov pre sezónu 2020/21, ako aj o zostupujúcich. Ako by mohla súťaž dopadnúť?

Odhadovať, v akej forme sa vrátia jednotlivé tímy po troch mesiacoch bez súťažných zápasov, je doslova pekelná úloha. Zatiaľ, čo náročný zimný program “porozdával karty” a viaceré tímy sa museli zaobísť bez svojich opôr, na čo doplácal vo veľkom napríklad Tottenham, teraz budú celky prakticky v kompletných zloženiach.

Anglickí “odborníci” sa rozhodli na základe predpokladaných výsledkoch zostávajúcich duelov určiť, ako bude vyzerať konečné poradie slávnej súťaže. O držiteľovi titulu asi diskutovať netreba, no odvážnym predpokladom je pokles Chelsea z aktuálnej štvrtej priečky na šiestu. Tá by znamenala neúčasť The Blues v LM. Naopak, nováčik zo Sheffieldu by mal poskočiť na piate miesto a dostať tak šancu na účinkovanie v milionárskej súťaži (ak Citizens neuspejú v odvolaní na arbitrážnom súde).

Tottenham ani napriek plnej zostave podľa predpokladov zostavovateľov rebríčka nemá dokázať poskočiť na priečky zaručujúce čo i len Európsku ligu a Aston Villa by sa pre zmenu mala vyhnúť zostupu na úkor West Hamu. Čo vy na to?

Konečné poradie Premier League na základe predpokladov kompetentných z redakcie popredného portálu Givemesport.com:

***pozn. – v zátvorke je aktuálne poradie po 29. kole***

1. Liverpool (1.)
2. Manchester City (2.)
3. Leicester City (3.)
4. Manchester United  (5.)
5. Sheffield United (7.)
6. Chelsea (4.)
7. Wolverhampton Wanderers (6.)
8. Arsenal (9.)
9. Tottenham Hotspur (8.)
10. Everton (12.)
11. Burnley (10.)
12. Crystal Palace (11.)
13. Newcastle United (13.)
14. Southampton (14.)
15. Watford (17.)
16. Brighton & Hove Albion (15.)
17. Aston Villa (19.)
18. West Ham United (16.)
19. Bournemouth (18.)
20. Norwich City (20.)

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter