NÁRODNÝ REKORD NA SPADNUTIE: PREČO HO MÁ TATAR NA DOSAH?

32-ročný útočník Tomáš Tatar je v ostatných rokoch pravidelne najproduktívnejším Slovákom v NHL. Na rozdiel od predošlých sezón má v tejto sezóne ale mimoriadne čísla v jednej štatistike.

Tomáš Tatar je aktuálne na +38 bodoch v štatistike +/- bodov, čo je o štyri plusové body nad doterajším slovenským rekordom v NHL držaným dvojicou Andrej Meszáros (2005-06) a Pavol Demitra (1999-00). Presne 33 plusových bodov mal trikrát v kariére Zdeno Chára.

Tatarovmu New Jersey Devils ostáva do konca sezóny odohrať osem duelov a keďže napríklad z ostatných dvanástich dueloch je v tomto ohľade na čistej nule, je veľmi reálne, že ani v závere sezóny príliš jeho čísla neklesnú a historické maximum by si mal udržať.

My sme sa však pozreli na to, prečo je tomu tak. V prvom rade má New Jersey veľmi dobrú sezónu, a teda, logicky aj jeho čísla sú dobré. Mimochodom, je aj klubovou jednotkou v tomto ohľade. Najpodstatnejší dôvod, prečo je však na tom tak dobre, môže byť zakotvený v tom, že Tatar neodohral v oslabení ani sekundu, zatiaľ čo v presilovkách hrá takmer dve minúty na zápas. Každopádne je ale +38 bodov i tak výborný počin, ktorý ho drží vrámci celej NHL na 3. mieste.

ROZHODNITE AJ VY: KTO TVORÍ NAJLEPŠIU PÄŤKU SLOVENSKEJ HISTÓRIE?

Zdroj: Quanthockey | Foto: Instagram