Nástupca Mesuta Özila? “Kanonierom” upadá ďalšia superstar!

Nemecká superstar a niekdajšia historicky najdrahšia posila Arsenalu Mesut Özil nehrá v plánoch Mikela Artetu zrejme žiadnu rolu. Aj preto sa schyľuje k jeho odchodu a známe je aj meno horúceho adepta na jeho zisk. Sú však v Arsenale obrovské peniaze zárukou zlyhania a môže mať Özil už teraz na ihrisku svojho nástupcu?

Forma nemeckého tvorcu hru začala postupne upadať krátko na to, ako dostal zmluvu garantujúcu v prepočte cez 350 tisíc eur týždenne. Pred pár mesiacmi dostal podobnú zmluvu gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Ten namiesto dovtedajších 200 tisíc libier týždenne dostáva už 300 tisíc libier (asi 340 tisíc eur), no výkony ani zďaleka nezodpovedajú takému astronomickému platu.

A nielen tie. Aubameyang zaznamenal vrámci Premier League v doterajších ôsmych zápasoch za 717 minút len dva góly, je bez asistencie, jeden gól pridal aj v Európskej lige. No, z otvorenej hry sa celkovo presadil len raz, doteraz vystrelil na bránu len desať krát, pričom za posledné tri zápasy nezaznamenal ani jediný strelecký pokus. Podľa Whoscored.com má zase priemerné hodnotenie v anglickej lige len 6,75, vďaka ktorému sa delí o 104. miesto. Čo je avšak pre Arsenal ešte horšie? To, že aj napriek tomu je stále lepšie hodnotený ako Willian či Pépé, ďalší hráči zarábajúci veľmi slušné a na Arsenal nadštandardné peniaze.

[poll id=”396″]

aubameyang arsenalZdroj: Givemesport.com, Whoscored.com | Foto: Twitter