Návrat Svetového pohára: Aktuality o hokejovom sviatku!

Zatiaľ, čo na olympijských hrách sa už dvakrát po sebe nepredstavili hráči z NHL, čím sa stal z nich “polovičný” turnaj, majstrovstiev sveta v hokeji sa často hokejisti po náročných sezónach zrieknu. Avšak, ešte jedna vrcholová údalosť predsa len existuje.

Je ňou tzv. Svetový pohár, ktorý sa však zatiaľ natrvalo do hokejového kalendára neusadil. Konal sa v rokoch 1996, 2004 a 2016. Podľa dostupných informácií by sa ale mohla stať z tohoto podujatia pravidelná vrcholná udalosť. Konať by sa mohla každé štyri roky v rokoch deliteľných štvorkou. Teda najbližšie v roku 2024.

Najnovšie správy hovoria o tom, že na rozdiel od roku 2016, keď sa šampionátu zúčastnili okrem šestice Kanada, USA, Rusko, Fínsko, Švédsko a Česko aj výbery severoamerických mladíkov a zvyšku Európy, by posledné dva celky figurovať nemali. V poslednom tíme mali zastúpenie aj slovenskí, nemeckí či švajčiarski hokejisti.

V roku 2024 je v pláne opäť hrať s ôsmymi “suverénnymi” krajiny, pričom o účastníkoch by mohla rozhodnúť aj kvalifikácia hraná v auguste 2023. Istotu má mať Kanada a USA, otáznik visí nad sankciami sužovaným Ruskom, z európskych výberov by nemali chýbať ani ten fínsky či švédsky. Tieto náležitosti sú v týchto chvíľach v štádiu riešenia.

Zdroj: TSN.ca | Foto: Instagram/Mcdavid97