Názor fanúšikov: Kto bude na EURE našim hrotovým útočníkom?

Tretie veľké podujatie, na ktoré sa, hoci s odretými ušami, slovenská futbalová reprezentácia kvalifikovala, je EURO 2020 (či EURO 2021). V skupine E na nás čaká trio Španielsko, Švédsko a Poľsko, pričom určite budeme dúfať, že tým sa pre náš výber pod vedením Štefana Tarkoviča šampionát neskončí.

Papierové predpoklady hovoria inou rečou, a síce, že sme outsiderom našej skupiny. A to možno aj vinou absencie kvalitného hrotového útočníka svetového formátu. Hold, musíme konštatovať, že takého Slovensko vlastne nikdy tak celkom nemalo, hoci Róbert Vittek, Marek Mintál, Szilárd Németh a ďalší vedeli mať lepšie obdobia. Mintál dokonca raz celkom nečakane ovládol tabuľku strelcov Bundesligy. Za “repre” avšak skóroval len 14 krát.

Aktuálne má pán tréner Tarkovič určite veľkú dilemu a je možné, že v každom zápase siahne po inom útočníkovi alebo dokonca to skúsi bez klasického hrotu. My sme na našej stránke vytvorili anketu, v ktorej nás zaujímalo, kto by mal byť podľa vás na EURE našou jednotkou na hrote útoku.

ondrej duda

A hoci sme ako jednu z alternatív navrhli aj Ondreja Dudu ako ofenzívneho stredopolara, prevalcovala ho trojica útočníkov, ktorej možno trošku nečakane dominoval len 20-ročný talent bratislavského Slovanu Dávid Strelec. Ten pritom naskočil za A-tím Slovenska zatiaľ len trikrát a strelil jediný gól. Aj to je znakom, pri všetkej úcte k Dávidovi, že práve ofenzíva môže byť našou slabinou.

Ako ste hlasovali?

30,8% – Dávid Strelec
25,2% – Róbert Boženík
22,0% – Ivan Schranz
5,7% – Ondrej Duda
5,4% – Michal Ďuriš
4,9% – Filip Balaj
3,1% – Adam Zreľák
2,9% – Pavol Šafranko

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter