Neapol zúri: S Juventusom prehral kvôli dvom penaltám. Boli odpískané správne? (VIDEO)

0
1

Včerajší prvý semifinálový zápas Coppa Italia medzi domácim Juventusom a Neapolom dopadol lepšie pre “Starú dámu” z Turína. Hoci sa Neapol ujal vedenia, Juventus stav napokon dokázal otočiť a zvíťazil 3:1. Neapolská strana však nie je spokojná s výkonom rozhodcov, ktorí proti nim nariadili dve penalty!

Hoci sa Neapol dostal zásluhou gólu Callejóna do vedenia, Juventus v druhom polčase skóre otočil zásluhou dvoch premenených penált Dybalu a jedným gólom Higuaína. Neapol však má ťažké srdce na rozhodcu Paola Valeriho, ktorý proti nim nariadil dva pokutové kopy. Športový riaditeľ klubu spod Vezuvu Cristiano Giuntoli si v rozhovore pre taliansku televíziu Rai Sport nekládol servítku pred ústa: “Je dôležité verejne poďakovať našim chlapcom za výkon a treba povedať, že sme neboli porazení dvomi diskutabilnými, ale dvomi hanebnými rozhodnutiami škodlivými pre celý taliansky futbal.”

“Pri prvej penalte si Dybala ukopol loptu, a potom hľadal kontakt. Pri druhej Reina zasiahol loptu, a potom rozhodne nemôže zmiznúť, takže prišlo ku kontaktu s hráčom. Ba čo viac, stalo sa to všetko po tom, ako nebola penalta odpískaná v náš prospech za to, že dvaja ich hráči poslali k zemi nášho. Tieto rozhodnutia boli hanebné,” dodal na adresu rozhodcu riaditeľ Neapola Giuntoli. A to, či má Giuntoli pravdu a či boli penalty odpískané nesprávne, môžete posúdiť z nasledujúceho videa.

Zostrih zápasu Juventus – Neapol

[poll id=”53″]

Zdroj: Footyroom.com, Football-italia.net | Foto: Facebook