Nečakaná investícia: Citizens oficiálne získalo posilu do útoku!

Manchester City je klub, ktorý v ostatných rokoch získal množstvo zvučných mien svetového futbalu, často za veľmi veľké peniaze. Behom letného prestupového obdobia sa Pep Guardiola zameriaval skôr na posilnenie defenzívy, no aj do útoku získal dvoch hráčov. Teraz si zajednal ďalšiu ofenzívnu tvár.

Zatiaľ, čo Ferrán Torres už stihol streliť tri góly a naskočiť do ôsmych zápasov, len 18-ročný Pablo Moreno bol okamžite poslaný na hosťovanie do Girony, kde vrámci druhej ligy naskočil zatiaľ do piatich stretnutí a gólovo sa nepresadil. Napriek tomu len pár týždňov od jeho zisku Citizens prakticky okopírovali svoju stratégiu.

Už 1. januára sa do Anglicka presunie ďalší 18-ročný mladík, tentokrát zo Srbska. Filip Stevanović napriek nízkemu veku stihol naskočiť už do 55 duelov v drese Partizanu Belehrad, pričom jeho bilancia je 12 gólov a 5 asistencií. Je však takýto hráč hodný 8-miliónovej investície? Každopádne, Citizens určite veria, že áno, zatiaľ čo pre srbský klub je v tomto neľahkom období určite takáto finančná injekcia vítaná. Dokáže sa mladý Srb bez štartu v reprezentačnom A-tíme presadil v hviezdnej konkurencii?

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter