Nečakaná posila pre PSG? Klub rokuje s anglickým reprezentantom!

Parížania majú za sebou vydarenú sezónu, behom ktorej sa vôbec po prvýkrát v histórii predstavili vo finále Ligy Majstrov, kde až do posledných chvíľ bojovali o titul, no napokon nedokázali prekonať defenzívu Bayernu na čele s neprekonateľným Manuelom Neuerom.

Úvod novej sezóny nie je až taký rozprávkový, veď vinou karanténnych opatrení museli prvé kolá hrať s oklieštenou zostavou, pričom proti Marseille prišli po roztržke v nadstavenom čase hneď o troch hráčov. Samozrejme, je to len úvod sezóny a dve prehry pri tradičnej dominancii PSG vrámci Ligue 1 nemusia byť nijakou vážnejšou prekážkou v ceste za obhajobou titulu.

V nej, no napríklad aj pri ďalšom pokuse o najprestížnejšiu európsku trofej, by im však mohol pomáhať 37-násobný anglický reprezentant Dele Alli. Ofenzívny stredopoliar ako 19-ročný vletel na scénu ako víchor, veď v prvej sezóne po príchode do Tottenhamu (z MK Dons hrajúceho 3. ligu) sa dostal do all-star tímu Premier League. Miesto ďalšieho progresu avšak jeho výkony nabrali skôr opačný ráz a momentálne nepatrí ani do základnej zostavy Spurs.

O tom, že by Alli prestúpil, sa však vôbec nehovorilo. Teda až donedávna. To sa objavili špekulácie napríklad ohľadom Interu Milánu, no teraz má byť hráč údajne v kontakte s PSG. Má pre bohatý klub z Paríža tento prestup zmysel? Dokázal by sa stále len 24-ročný Angličan nakopnúť k lepším výkonom? To je otázne, podobne ako prípadná prestupová čiastka. Pred dvomi či tromi rokmi by presahovala 100 miliónov eur, dnes rozhodne nie.

>>>Príde teda Tottenham o jedného hráča z tejto nabitej zostavy?<<<

Kylian Mbappé
Dokázal by sa Dele Alli presadiť pri hviezdach, akými sú Mbappé, Neymar atď?

Zdroj: ootball365.com | Foto: Twitter