Nečakané správy z Madrid: Toto sa podarilo miestnemu gigantovi!

Real Madrid patrí bez pochýb medzi najbohatšie kluby sveta. Súčasná situácia však aj takého giganta prinútila siahnuť po rôznych opatreniach týkajúcich sa financií, pričom vedenie úradujúceho španielskeho šampióna prinieslo nečakanú informáciu.

Aj napriek tomu, že v predošlej sezóne Real Madrid vypadol už v osemfinále Ligy Majstrov a poslednú tretinu sezóny musel odohrať bez divákov, ukončil ju so ziskom 320 tisíc eur. Pritom väčšina veľkoklubov väčšinou končí v strate, nehovoriac o predošlej (na ekonomiku) náročnej sezóne.

Medzi hlavné opatrenia vedenia Realu podľa prezidenta Florentina Pereza patrili zníženie platov všetkým zamestnancom o 10 percent a nevyplatenie bonusov za získanie majstrovského titulu. Ako môžeme aj teraz vidieť, Real v šetrení pokračuje aj naďalej, pretože nekúpil ani jednu posilu a naopak, dokázal sa “zbaviť” nadbytočného Jamesa Rodrigueza, predal Achrafa Hakimiho a na hosťovania poslala viacero mladých talentov. Navyše, neustále sa snaží o odchod Garetha Balea a najnovšie má dať zbohom klubu aj ďalšie jeho stálica. Stále však aj napriek opatreniam Zidane nemusí smútiť a rieši skôr túto príjemnú dilemu.

>>> POZRITE AJ NA MINIMÁLNE PENIAZE, KTORÉ DÁVAJÚ DO POSÍL ĎALŠIE ŠPANIELSKE KLUBY <<<

Bale by sa mohol sťahovať späť do Londýna

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter