Nečakaný návrat? Šikovný útočník by sa rád vrátil do Juventusu!

Pred jediným rokom sa hovorilo o veľkej chybe vedenia Juventusu, keď ho nechali odísť za “pár drobných”. Teraz má však rovnaký futbalista za sebou katastrofálnu sezónu, čo z neho paradoxne robí žiadaný tovar. Reč je o stále len 20-ročnom útočníkovi, ktorého meno je Moise Kean.

Ten už ako 16-ročný debutoval v A-tíme Juve a takmer okamžite aj strelil gól. Následne pred dovŕšením dospelosti hosťoval vo Verone a sezónu 2018/19 strávil opäť v Turíne. Tam dokázal zaznamenať sedem gólov v sedemnástich dueloch, čo bola veľmi slušná bilancia, najmä ak si uvedomíme, že ich stihol streliť za necelých 700 minút pobytu na ihrisku!

Ak preto sa mnohí čudovali, že ho Juventus nechal odísť do Premier League, kde ho ulovil Everton za 30 miliónov eur. Suma to je síce slušná, no na taký supertalent, ako sa o ňom rozprávalo, predsa len možno málo. V Evertone však vyhorel, veď dostal šancu naskočil do 33 duelov, odohral približne 1100 minút a zaznamenal len chudobné dva góly. V januári sa presadil proti Newcastle United a v poslednom kole sa zapísal do listiny strelcov proti zostupujúcemu AFC Bournemouth.

Teraz napriek tomu o jeho služby javil záujem Dortmund, čo by známy zberateľ talentov. Samotný Kean však podľa informácií Tuttosportu prestup odmietol. Dôvod má byť totižto ten, že sa chce vrátiť, hoc aj formou hosťovania, len do Juventusu. No bude ho vôbec turínsky gigant, pokúšajúci sa o ohromný rekord, potrebovať?  

Zdroj: Transfermarketweb.com, Tuttosport.it | Foto: Twitter