“Nechcený” hrdina: Argentínčan zažil snový nový začiatok!

Začiatkom roku 2022 oslávi už svoje 30. narodeniny, no možno práve teraz sa mu začne blýskať na lepšie časy. Samozrejme, je to ešte predčasné, no lepší vstup do nového klubu si argentínsky ofenzívny stredopoliar či krídelník Erik Lamela nemohol predstaviť.

Po ôsmych sezónach v Tottenhame zamieril v lete 2021 ako súčasť výmeny do FC Sevilly, z ktorej získal anglický celok nádejného Španiela Bryana Gila. V Tottenhame zažil lepšie i horšie chvíle, jeho kariéra bola vinou dlhodobého zranenia pred piatimi rokmi takmer v troskách. Šikovný ofenzívny hráč ale nikdy nebol nejakým strelcom, veď v drese Spurs ich zaznamenal od roku 2013 celkovo 37, z toho len 17 vrámci Premier League.

Za predošlé dve sezóny naskočil na ligovej scéne do 48 zápasov a presadil sa dovedna trikrát, od októbra 2019 len jediný krát. No o to pamätnejšie, “rabonou” do siete Arsenalu. V Seville naskočil v úvodných dvoch kolách vždy cez polčasovú prestávku. Avšak, jeho výkony neostali bez povšimnutia. V 1. kole sa presadil proti Vallecanu (3:0) dvakrát, v tom 2. kole proti Getafe strelil v 93. minúte jediný gól stretnutia. Lamela tak strelil za 90 minút rovnaký počet ligových gólov, ako za ostatné dve sezóny spolu. Skvelý počin!

Lamela ešte ako hráč Tottenhamu

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter