“Nekonečná” séria naberá na obrátkach: Fenomenálny Boe môže … !

Biatlon je šport, v ktorom málokto dokáže vyhrať niekoľko závodov po sebe. Nie je to totižto len o behu. Často jediný zlý výstrel môže znamenať komplikáciu či rovno zmarenie šancí na triumf.

29-ročný nórsky fenomén Johannes Thingnes Boe avšak dokazuje niečo, čo je za hranicou “normálneho”. Behom prebiehajúcich MS v biatlone už vyhral päť zlatých medailí (tri individuálne, jednu zo zmiešanej štafety a jednu zo zmiešanej štafety jednotlivcov. Navyše, vyhral aj osem závodov pred šampionátom (z toho dva spoločne s nórskymi kolegami v štafetách mužov).

Vyhrať trinásť závodov v rade je skutočne na biatlon absolútne ojedinelá séria. A štrnásty úspech na seba nemusí nechať dlho čakať. Už v sobotu o 11:45 je na programe štafetový závod mužov, pričom Johannes Thingnes Boe v ňom v nórskom drese, pochopiteľne, chýbať nebude.

Mimochodom, Nóri vyhrali všetky štyri tohtosezónne štafety vrámci svetového pohára, majú troch najúspešnejších biatlonistov tejto sezóny podľa bodov vo svetovom pohári, a aj preto budú i tentokrát suverénnymi favoritmi. Nemci, Francúzi či Taliani však určite túto hegemóniu budu chcieť ukončiť a Nórom nenechajú nič zadarmo.

Zdroj: Flashscore | Foto: Instagram 1,2