Nekonečné čakanie: Účastníci SHL sa konečne dočkali, avšak … !

Tomu sa povie skutočne na poslednú chvíľu. Už 22. septembra odštartuje 31. ročník druhej najvyššej hokejovej súťaže v ére samostatnosti, no rozlosovanie bolo zverejnené menej ako desať dní pred ním.

Na vine boli nekonečné licenčné jednania, ktoré, paradoxne, stále nie sú u konca ani pár dní pred jej štartom. Hoci sa už-už zdalo, že SHL bude mať predsa len dvanásť účastníkov, zrejme tomu tak nebude.

Kežmarskí králi, ktorí získali licenciu od Prešova, totižto nesplnili všetky náležitosti a hoci sa zúčastňujú hokejového pohára, na SHL nedoložilo vedenie novovzniknutého klubu potrebné dokumenty.

„HK Králi Kežmarok najprv nesplnili podmienky podľa súťažného poriadku. Pri opakovanom pokuse chceli presunúť klub do Levoče, no pri tomto zámere mal Výkonný výbor pochybnosti o dostatočnom technickom zabezpečení tamojšieho zimného štadióna pre potreby štartu v Slovenskej hokejovej lige, preto im ani opätovne neschválil prevod licencie,“ vysvetlil dôvody generálny sekretár zväzu a člen Výkonného výboru SZĽH Miroslav Lažo.

S najväčšou pravdepodobnosťou tak bude hrať súťaž iba jedenásť tímov a nik nebude zostupovať priamo. „Výkonný výbor SZĽH sa bude zaoberať tým, či bude ponúknutá účastníkovi 2. ligy seniorov alebo zostane nevyužitá a Slovenskú hokejovú ligu bude v súťažnom ročníku 2023/2024 hrať len 11 družstiev,“ znie zvyšok vyjadrenia.

Zdá sa však krajne nepravdepodobné, že by niektorý z účastníkov II. ligy dokázal behom pár dní preukázať, že má podmienky na účasť v profesionálnej súťaži.

Štart SHL sa blíži: Ktoré celky sú kandidátmi na postup?

Zoznam účastníkov SHL 2023-24

1. Modré Krídla Slovan
2. HK Spartak Dubnica
3. Aquacity Pikes (HK Levice)
4. HC Prešov (licencia od HK Martin)
5. HK ´95 Považská Bystrica
6. HKM Rimavská Sobota
7. HK ESMERO Skalica
8. HC TOPOĽČANY
9. HK Gladiators Trnava
10. HK Indian Žiar nad Hronom
11. VLCI Žilina
12. voľná licencia

1. kolo SHL 2023-24

Zdroj: Hockey Slovakia | Foto: Instagram