Nelojálny REKORDÉR: Ex-Barcelončan prestupuje do 14.klubu v kariére

Opak Francesca Tottiho, ktorý odovzdal celú svoju kariéru jednému klubu. No ľudia sú rôzni a kritizovať niekoho, že mení kluby ako ponožky asi nie je na mieste. Kevin-Prince Boateng je jednoducho cestovateľ a momentálne sa chystá spečatiť prestup do nového klubu.

Hral za Tottenham, Dortmund, AC Miláno, či Barcelonu. Momentálne je ešte hráčom Fiorentiny, no to sa čochvíľa zmení. 33-ročný rodák z Ghany, Kevin-Prince Boateng sa chystá prestúpiť do AC Monzy, druholigového ambíciozného klubu, ktorý vlastní Silvio Berlusconi. Láka ho plat aj méta Serie A. Monza by mala zaplatiť Viole sumu okolo 3 miliónov eur.

kevin prince boateng

Za ktoré všetky seniorské kluby hral Boateng? Poďme na to chronologicky. Začínal v Herthe Berlín, no po 2 rokoch prestúpil do Tottenhamu. Ten ho už po polroku poslal na hosťovanie do Dortmundu, po jeho skončení prestupoval do Portsmouthu. Po sezóne nasledoval prestup do Janova, tak hosťovačka v AC Miláno, ktoré ho potom kúpilo. O 2 roky na to, putoval do Schalke, neskôr späť do Milána. V auguste 2016 išiel zadarmo do Las Palmas, o rok do Frankfurtu, po roku do Sassuola.

Tak nasledovalo pôsobenie v Barcelone, no napokon po polroku ho Sassuolo predalo do Fiorentiny. Tá ho v januári 2020 pustila na hosťovanie do Besiktasu, po ktorom sa 3. augusta hlásil späť vo Florencii. Nasledovať tak už bude 14. klub – AC Monza. Jednoducho dobrodružstvo.

kevin prince boateng

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter