NEMEC A MS 2023? JEHO SLOVÁ POTEŠIA KAŽDÉHO SLOVÁKA!

Šimon Nemec bol v roku 2022 draftovou dvojkou a hoci si ešte nezahral v NHL, v zámorí si robí veľmi dobré meno. Na farme v AHL nedávno vytvoril jeden historický rekord súťaže a ďalší môže atakovať.

Navzdory mladému veku má za sebou už dva svetové šampionáty a nemožno sa čudovať, že by ho mnohi videli radi aj tentokrát na turnaji, ktorý sa koná v Lotyšsku a Fínsku. Samotný hráč však vzhľadom na klubové povinosti nevie s určitosťou povedať, či Slovensko posilní.

VÍKEND SNOV OKORENENÝ O REKORD: ŠIMON NEMEC V AHL … !

Čo je však potešujúce, záujem má. Všetko sa ale bude odvíjať od klubovej sezóny. „Do majstrovstiev sveta sú ešte dva mesiace, čo je veľmi ďaleko. Čaká nás ešte veľa zápasov v základnej časti AHL, potom verím aj v play off. Človek nikdy nevie, čo sa môže stať. Ak by sa mi skončila klubová sezóna skôr, veľmi rád by som si zahral na svojich tretích majstrovstvách sveta. Prioritne sa však teraz sústredím na klub,” reagoval na možnosť štartu na svetovom šampionáte.

Na predošlých dvoch podujatiach odohral dovedna trinásť duelov a získal sedem bodov za gól a šesť asistencií. Znie to pomerne bizarne, no už po tomto šampionáte by mohol patriť do TOP 10 najproduktívnejších slvoenských obracov v histórii MS v hokeji (od roku 1993). Na desiateho Martina Marinčina stráca totižto iba štyri body.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Šimon Nemec (@simonnemec17)

Zdroj: NHL | Foto: as