Nemysliteľné? Toto je TOP Guardiolova zostava na základe štatistík!

Pep Guardiola zažíva neskutočnú futbalovú kariéru. Už ako hráč získal najmä s Barcelonou množstvo trofejí, ktorých počet však ako manažér bez problémov prekonal. S Kataláncami ich získal štrnásť, následne s Bayernom sedem a aktuálne v Citizens už osem. To všetko behom dvanástich rokov!

Keďže vo všetkých prípadoch sa stali jeho tímy dominantné, a to v TOP súťažiach, je jasné, že mu k tomu dopomohlo množstvo fantastických futbalistov. Ak sa však spomenie meno Pepa Guardiolu, drvivej väčšine fanúšikov príde na um ako prvá Barcelona, resp. barcelonská tiki-taka. Štýl hry, ktorým dobyl svet a následne ním ovplyvnil aj španielsku reprezentáciu či mnohé iné kluby a manažérov.

Napriek tomu však v najlepšej jedenástke na základe hodnotení renomovaného portálu Whoscored.com sú v ideálnej Guardiolovej zostave len štyria Barcelončania! A to je jedným z nich Javier Mascherano, ktorého priemerné hodnotenia predčili nielen Puyola a Piquého, ale aj Kompanyho či Otamendiho. Naopak, podľa priemerných hodnotení sa do nej nedostal samotný Andrés Iniesta!

Iniestov posledný zápas

Najpočetnejšie zastúpenie tak majú Mníchovčania, a to 6-členné. Manchester City, absolútny kráľ ostatných dvoch sezón v Premier League zachraňuje jediný Kevin de Bruyne. Úplne najvyššie priemerné hodnotenie, a to celkom suverénne, má Lionel Messi.

TOP11 na základe štatistík Whoscored:

TOP11, ktorá sa nezmestila medzi “vyvolených”?

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter, Chosen11.com