Nenápadný Afričan prepísal históriu: TOTO nedokázal v Anglicku ešte nikto!

Rekordy a míľniky je možné dosahovať najrôznejším spôsobom. Veľmi impozantný je ale počin nenápadného 29-ročného defenzívneho stredopoliara z DR Kongo, ktorý však má aj anglické občianstvo a väčšinu života strávil práve v tejto krajine.

Pelly Ruddock Mpanzu je od roku 2013 hráčom klubu Luton Town, kam zamieril ako “neúspešný” odchovanec akadémie West Hamu. V tom čase hral celok známy z 80tych rokov aj z najvyššej ligy len piatu najvyššiu súťaž.

Včera (v sobotu) postúpil Luton Town do Premier League, o čom sme písali. A Mpanzu odohral 97 minút. Rovnako tak aj väčšinu sezóny hrával v základnej zostave a dovedna si zahral v 37 stretnutiach.

Čím je ale tento hráč taký zaujímavý? Pelly Ruddock Mpanzu sa stal prvým futbalistom v histórii Anglicka, ktorý sa v jednom klube dokázal z “neligovej súťaže” (ako v Anglicku nazývajú súťaže mimo štyroch najvyšších) postupne prepracovať až do Premier League. Tento chlapík je teda už akousi klubovou legendou a dá sa očakávať, že mu dajú šancu si skutočne zahrať aj v podľa mnohých najlepšej lige sveta.

Neskutočné: V roku 2018 hrali League Two, teraz sú nováčikmi Premier League!

Bol v roku 2014 pri postupe do League Two, v roku 2018 pri postupe do League One, v roku 2019 pri postupe do League Championship a teraz aj behom cesty do Premier League.

Mimochodom, za tých desať rokov odohral za klub celkovo 367 zápasov v ktorých strelil 23 gólov a pridal 34 asistencií. Viackrát si zahral aj na okrajoch stredovej formácie či psote stopéra. Prioritou je ale stred poľa.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pelly Ruddock Mpanzu (@pelly_fans)

Zdroj | Foto: Instagram