NENAPODOBITEĽNÉ: TOTO DOKÁZAL REAL MADRID V ROKU 1980!

Real Madrid ako najúspešnejší celok španielskej i európskej scény získaval trofeje naprieč všetkými dekádami a inak tomu nebolo ani okolo roku 1980. Práve v ňom zavŕšil aj zlatý hattrick vrámci španielskej ligy, a zároveň piaty titul za ostatných šesť rokov. Navyše, ovládol aj Copa del Rey.

Na tom by nebolo nič extra zaujímavé, predsa len, bolo to preň “len” jedno zo štyroch španielskych double, nehovoriac o viacerých veľkých úspechoch na medzinárodnej scéne. Sezóna 1979/80 však bola raritou v tom, že finálovým súperom Realu bola Castilla, a teda B-tím madridského giganta.

Bolo to jediný krát v histórii keď sa niečo podobné stalo. Finálové stretnutie, ktoré sa konalo na štadióne Santiaga Bernabeua, napokon skončilo jednoznačne 6:1, keď Castilla až v 80. minúte korigovala na priebežných 4:1. Všetko ale podľa vtedajších vyjadrení nemuselo byť také jasné. 

„Nemohli sme si byť úplne istí víťazstvom, pretože na spoločných tréningoch nás hráči Castilly neraz poriadne trápili. Ani samotný výsledok nezodpovedal realite,“ nechal sa počuť Pirri, mnohonásobný najlepší strelec španielskej ligy.

„Pirri bol môj vzor,“ priznal vtedy Castaneda, jedna z opôr Castilly. „Na výsledok ani prístup, akým sme šli do toho zápasu, sme nemohli byť hrdí. Mali sme oveľa tvrdšie bojovať. Po tom, ako sme vyradili ligové celky Gijónu, Realu Sociedad a Athletica Bilbao,“ dodal.

Mimochodom, Castilla v osemdesiatych rokoch pravidelne hrávala druhú ligu a v sezóne 1983/84 ju dokonca vyhrala. Po finálovej účasti sa ešte trikrát dostala aj do štvrťfinále Copa del Rey, no od v roku 1991 bola účasť B-tímov v pohárovej súťaži natrvalo zakázaná. Aj z toho dôvodu je to dnes nemožné dokázať znova.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter