“Neodídem!” Stál 130 MIL., nehráva a gól dal naposledy vo februári!

Čím vyšší je poplatok za prestup novej posily do tímu, tým väčšie očakávania sú na neho kladené. Lenže čo s takýmto hráčom, ak je totálne bez formy, výkonovo zaostáva a tréner ho necháva na lavičke? Logickým riešením je hosťovanie, no nie vždy to je možné.

Presne na 127 miliónov eur vyšiel portugalský útočník João Félix madridské Atlético v roku 2019, keď prestupoval z Benficy. Lenže v posledných mesiacoch zaostáva 21-ročný rodák z Viseu za očakávaniami. Je totálne bez formy a aj kvôli veľkej konkurencií v podobe Luisa Suáreza a Antoineho Griezmanna, vysedáva na lavičke. Nezaujatý odborník by si povedal, že možno je teraz ten správny čas na zmenu a logickým vyústením by bol zimný odchod na hosťovanie. Félix si ale zo svojej neblahej situácie ťažkú hlavu nerobí.

“Naučil som sa veľa od Luisa Suáreza a Griezmanna. Sú to mimoriadne kvalitní hráči a vidieť ich dennodenne je pre mňa dobré. Som rád, že s nimi môžem pracovať a učiť sa od nich,” povedal 21-ročný útočník. Ako dopĺňa renomovaný novinár Fabrizio Romano, Félix si svoje pôsobenie v Atléticu užíva a odísť rozhodne neplánuje. Zmluvu má do roku 2026 a jeho čas by ešte len mal prísť. Čím skôr, tým lepšie pre neho. Naposledy totiž skóroval 28. februára proti Villarrealu.

joao felix

Zdroj: Twitter, Transfermarkt.com | Foto: Twitter