Nepochopiteľné fiasko: Keď Španieli totálne zlyhali na LOH!

Španielska futbalová reprezentácia získa v rokoch 2008-2012 takmer nenapodobiteľný zlatý hattrick na veľkých podujatiach. Dvakrát v rade ovládla EURO, medzitým i MS v JAR. V tej dobe excelovala aj na mládežníckych šampionátoch, co je dôvodom, prečo bola horúcim favoritom aj na olympijskom turnaji v Londýne 2012.

Teda, ono sa stačí pozrieť na súpisku, a je jasné, že tá partia mala byť odsúdená k úspechu. Opak sa ale stal pravdou. Skvelí Španieli už po druhom zápase nemali šancu postúpiť, v troch zápasoch nestrelili ani gól a v relatívne ľahkej skupine D obsadili posledné miesto.

Po prehru 0:1 s Japonskom rovnako Španielsko prehralo aj s Hondurasom a na záver hralo 0:0 s Marokom. Pritom v jeho zostave boli také vychádzajúce hviezdy ako Mata, Isco, Koke, Muniaín, Herrera, Tello, Alba, Javi Martínez či Azpilicueta a chytal de Gea. Kompletný výber pochádzal z TOP líg, pričom poväčšine aj z popredných klubov. Avšak Španieli ako jediní na LOH 2012 neskórovali a obsadili konečné 14. miesto o skóre pred Spojenými Arabskými Emirátmi a Novým Zélandom. Celkom kuriózne. Alebo?

Zdroj: Wikipedia | Foto: Instagram/D.degeaofficial