Neporovnateľné: Takýto je rozdiel v rozpočtoch českých a slovenských klubov!

Mnohí stále veria, že jedného dňa sa obnoví československá hokejová liga. Či sa tak stane, nevieme. Avšak dá sa povedať, ak by k tomu došlo povedzme teraz, slovenské kluby by sotva tćyh českým za aktuálnych podmienkoch mohli konkurovať.

Člen predstavenstva klubu HC Slovan Bratislava Pavol Hofstädter priznal, že rozpočet na hráčov A-tímu na sezónu 2023-24 bol navýšený na 1,5 milióna eur, viac neprezradil. Podľa dostupných údajov z iných klubov či líg sa dá povedať, že rozpočet na hráčov býva v hokeji na úrovni okolo 60%, samozrejme, každý klub to môže mať trošku iné.

Na základe toho sa dá povedať, že celkový rozpočet hokejového Slovana určite nepresiahne 3 milióny eur, reálnejšie sa dá hovoriť o cca 2,5 milióne eur na sezónu. A to je v slovenských pomeroch kráľom. Ako zhrnuli aj v denníku Šport, ostatné kluby kluby boli na sumách zhruba medzi miliónon a dvomi.

Napríklad v Košiciach šlo na A-tím 1,25 milióna, ďalšie státisíce idú na mládež, dopravu, ubytovania, štadión, atď. Takže celkový rozpočet je na asi dvoch miliónoch, rovnako ako vo Zvolene. Napríklad v Spišskej Novej Vsi ale na hráčskej platy bolo utratených len necelých 700 tisíc eur, v Trenčíne ľahko nad milión, v Nových Zámkoch cez 900 tisíc.

Čo však v Česku? Podľa informácií, ktoré sa dostali na verejnosť, majú byť na tom najlepšie Pardubice, ktoré majú rozpočet až 12 miliónov eur, zatiaľ čo v majstrovskom Třinci to bola cca polovica. Viac ako Třinec utráca Sparta Praha, veľmi dobre sú na tom napríklad i v Plzni.

Ako členovia vedenia Slovana priznali, lepším českým klubom by zďaleka nemohli konkurovať, avšak podľa interných zdrojov sú niektoré horšie kluby v českej Extralige na tom podobne ako trabárs Košice či Zvolen.

Koľko zarábajú hviezdy TIPOS Extraligy? Nečudo, že … !

Zdroj: Šport | Foto: Instagram