Neprijateľné? Takto môže vyzerať Premier League po koronavíre!

Anglická Premier League dostala “koronavírovú stopku” pred 30. kolom a dnes ešte nikto nevie povedať kedy, a či vôbec, sa dočkáme pokračovania. Plánov a krízových riešení majú kompetentní z vedenia súťaže viacero, pričom najnovšie sa špekuluje o nie práve najprijateľnejšom.

UEFA by totižto chcela aj napriek presunutiu EURA 2020 na leto 2021 stanoviť deadline na ukončenie domácich líg na 30. jún. A to najmä z dôvodu, že začiatkom júla sa tradične začínajú hrať predkolá európskych pohárov.

Vedenie Premier League preto podľa informácii denníka The Sun zvažuje, že zostávajúcich 9 kôl, resp. 92 zápasov vrátane dvoch dohrávok, by sa mohlo odohrať bez divákov. Toto sa v krajine, ktorá má futbal v krvi snáď viac než akákoľvek iná, pochopiteľne príliš nestretá s pochopením. Anglická Premier League má tradične najvyššie percento zaplnených štadiónov na svete. Vzhľadom k tomu, že táto súťaž má viacerých zástupcov aj v pohárovej Európe, pokračovanie Premier League by muselo byť naplánované najneskôr na obdobie krátko po Veľkej noci (veľkonočný pondelok vychádza na 13. apríla).

Počet nakazených v Anglicku je v súčasnosti takmer 2000, pričom len za posledné tri dni stúpol o takmer sto percent. Medzi nimi je aj čerstvý manažér Arsenalu Mikel Arteta. Aj preto je možné, že dokončiť ročník bez diváckej prítomnosti môže byť jediným možným riešením.

Arteta možno nahradí Guardiolu

Zdroj: Thesun.co.uk| Foto: Twitter