Neskutočná vyrovnanosť: Kto z nich získal po roku 2000 viac bodov?

Vo svete futbalu azda neexistuje väčšia rivalita ako tá medzi Realom Madrid a FC Barcelonou. Sú to totižto dva najobľúbenejšie kluby sveta, aspoň čo sa počtu ich fanúšikov na sociálnych sieťach týka. A samozrejme, ich rivalita siaha až do futbalového praveku a napríklad údajné “last-minute” vyfúknutie di Stéfana Realom Barcelone malo byť taktiež jedným z motorov tejto vzájomnej “nenávisti”.

Spoločne s baskickým klubom Athletic Bilbao sú to jediné tímy, ktoré hrajú nepretržite najvyššiu súťaž už od prvého ročníka (ešte v 20tych rokoch 20. storočia), no práve po roku 2000 začala azda úplne najväčšia dominancia týchto klubov. Éra voľne nazývaná aj “Messi vs. Ronaldo” nenechala chladného azda žiadneho fanúšika. Oba kluby v tomto období strácali body len sporadicky a predbiehali sa v prekonávaní všelijakých sezónnych rekordov.

Od sezóny 2000/2001 sa z vyššieho počtu domácich titulov tešila FC Barcelona (10 vs. 8), v súčasnosti ale pôsobí lepším dojmom madridský klub, keďže Katalánci majú finančné problémy, do toho majú v tomto ročníku veľkú smolu na zranenia. Z toho pramení i hrozba najhoršieho výsledku od konca vojny. Mimochodom, práve behom aktuálnej sezóny sa aj bodová súťaž od sezóny 2000/2001 obrátila v prospech Realu Madrid.

Za predošlých 21 sezón (a teda 798 zápasov) mala FC Barcelona na konte 1740 bodov a Real Madrid 1733. Aktuálne sa však misky váh naklonili v prospech madridského giganta. Real aktuálne v tomto porovnaní vyhráva 1776 vs. 1767. Avšak, tá predstava, že za viac ako 800 zápasov je medzi nimi rozdiel len deviatich bodov, je celkom bizarná. Pre porovnanie, také Bilbao má za rovnaký počet zápasov “len” 1110 bodov.


Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter/Real Madrid, Twitter/FC Barcelona