Neskutočné: Mladík Barcelony prepísal historický rekord!

Súčasná FC Barcelona je špecifickou témou posledných týždňov. Pozitíva sa hľadajú pomerne ťažko, no ak nejaké existujú, tak medzi ne patrí skutočnosť, že viacerí mladíci “hodení do vody” vedia hrať futbal. Avšak, nemožno očakávať, že zo dňa na deň sa stanú hviezdami La Ligy.

Mnohých svojimi výkonmi zaujal len 17-ročný stredopoliar Pablo Martín Páez Gavira, známy ako Gavi. Ten ešte v predošlej sezóne pôsobil len v mládežníckych výberoch a medzi mužmi dostal šancu dvakŕat (i to v B-tíme). V stave núdze ale po ňom teraz siahol Koeman aj v zápasoch A-tímu.

Gavi naskočil do oboch zápasov Ligy Majstrov, podobne hral päťkrát v La Lige a dovedna nazbieral cez 300 odohratých minút. Aj to ale pomerne nečakane stačilo Luisovi Enriguemu, aby ho povolal na zraz seniorskej reprezentácie Španielska. A nielen to, Gavi odohral v semifinále Ligy Národov až 84 minút a pričinil sa o triumf 2:1 nad európskymi šampiónmi Talianmi, ktorí nepoznali 37 duelov premožiteľa.

Z mladíka, ktorý nemal doteraz na konte ani štarty vo výberoch U19 či U21, sa tak stal razom najmladší reprezentant v histórii Španielska. V deň zápasu mal len 17 rokov a 62 dní. Neskutočné!

Zdroj: Twitter, Transfermarkt.com | Foto: Twitter