Neskutočné: Ronaldo v hre o zlatý hattrick, ktorý nemá obdobu!

Hoci má portugalský útočník už 35 rokov, stále na sebe neskutočne maká. Mnohí očakávali, že jeho gólové hody po presune zo Španielska do Talianska skončia, keďže o Serie A je známe, že aj tie papierovo slabšie celky mávajú často veľmi solídnu obranu. Opak je však pravdou.

Vo svojej prvej sezóne v Turíne strelil vrámci domácej ligy “len” 21 gólov, čo mu stačilo na 4. miesto v tabuľke strelcov. Len málokto asi veril, že sa môže stať prvým futbalistom, ktorý ju ovládne v Anglicku, Španielsku i Taliansku. Tomu by málokto veril aj pred koronou, veď chvíľami na dominantného Cira Immobileho strácal Ronaldo aj desať presnych zásahov.

cristiano ronaldo juventus odchod

Pred koronapauzou bol rozdiel 6-gólový. A teraz? Po 34. kole má taliansky kanonier v službách Lazia na konte už ohromných 30 gólov, čo sa za ostatných 60 rokov podarilo len dvojici Gonzalo Higuaín a Luca Toni. No Ronaldo je už na rovnakom číslo, keďže v ostatných dvadsiatich kolách vyšiel strelecky naprázdno len dvakrát! Obom ostávajú štyri duely na to, aby priklonili misky váh na svoju stranu. Tretí je s 9-gólovým mankom Romelu Lukaku z milánskho Interu.

Zdroj: Whoscored.com | Foto: Twitter