Neskutočné: Tottenham dokázal niečo absolútne ojedinelé!

Futbalisti Tottenhamu sú aktuálne na 5. mieste v Premier League, horšie už ani teoreticky skončiť nemôžu, naopak, šanca na TOP 4 stále žije. Behom sezóny mali viaceré výkyvy a postrácali veľké množstvo zbytočných bodov. Naopak, dokázali niečo nevídané.

Len málokto pochybuje o tom, že Manchester City a Liverpool FC sú najlepšími klubmi súčasnosti, minimálne v Premier League určite. Väčšina súperov odchádza po zápasoch s nimi so zvesenými hlavami, veď napríklad vrámci najvyššej anglickej súťaže majú dovedna v túto chvíľu, ak nepočítame ich vzájomné zápasy, bilanciu 51-9-5.

No Tottenham, ktorý má aktuálne “len” bilanciu 19-5-11, sa môže pochváliť tým, že s nimi ani raz neprehral. Manchester City dvakrát zdolal (1:0 a 3:2), zatiaľ čo s Liverpoolom sa rozišiel dvakrát po nerozhodnom výsledku (2:2 a 1:1). A to včera mohol vyhrať, nebyť zaváhania z 94. minúte! Avšak, po dve prehry s Man Utd a Chelsea a ďalších sedem prehier ich stavajú do pozície, kedy nemajú vo svojich rukách ani len účasť v Lige Majstrov 2022-23.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Liverpool Football Club (@liverpoolfc)

Zdroj: Športovýmagazín | Foto: Instagram/Spursofficial